piątek, 19 sierpnia 2011

Zaczynam, co by tu napisać... / What to write first...?

Od zawsze lubiłam patrzeć na kobiety, fascynowało mnie ich piękno i delikatność, czasem drapieżność, czasem eteryczność. Za każdym razem jednak zachwycały mnie linie jakie tworzy wizerunek kobiecego ciała oraz to jak wiele emocji mogą przekazać i wywołać zdjęcia. 

I have always enjoyed looking at women and I have been fascinated with their beauty and delicacy. They can be both grasping and ethereal. I am delighted by the lines that make up the female body and with the fact that pictures may bring up and convey so many emotions.

Z czasem doszła fascynacja przeszłością. Moda dawnych lat służyła kobietom nie tylko do okrywania ciała ale i do rzeźbienia sylwetki a nawet osobowości. Krępujący gorset wyszczuplał talię oraz biodra, ale i powodował że właścicielka trzymała się prosto oraz dumnie. Nylonowe pończochy na podwiązkach dodawały szyku ubiorom, ale i powodowały że właścicielka siadała z wdziękiem by uchronić bieliznę przed ciekawskim okiem.
Dawna moda podkreślała wszystkie kobiece atuty, skrywała słabe punkty, wymagała więcej zabiegów a przez to stawała się bardziej elegancka. Kobieta pięknie ubrana inaczej się czuje ze sobą, inaczej się porusza, ma więcej pewności siebie i czuje się silniejsza. Zapragnęłam tak właśnie czuć się i poruszać.

I am also fascinated with the past. The fashions of yesteryear were meant not only to cover the body but also to shape it and even to mould your character. Corsets would slimmer waist and hips but also make the owner’s posture straight and proud. Nylon stockings garters would smarten up the outfit and make the owner sit down gracefully to hide the lingerie from prying eyes.

 In the olden days fashion used to emphasise women’s virtues and conceal their imperfections. It also required more effort and therefore was more elegant. A beautifully dressed woman feels confident and moves in a different way. This is how I wanted to feel and move.


Blog powstał bym mogła dzielić się zdjęciami, których powstaje coraz więcej, za co jestem bardzo wdzięczna losowi i nie tylko ;). Powstał również po to bym mogła umieścić tutaj wszystko co mi się kłębi w głowie, co mnie inspiruje. Co tu dużo tłumaczyć - tak jak inne blogi :).

This blog has been created so that I could share photos for there is more and more of them. It has also been created for me to say what’s on my mind and what inspires me. There’s no more to it – it is just like other blogs.

Na razie tyle :). 

So much for now :).
2 komentarze:

  1. cudownie jest na Ciebie patrzeć ..teraz dochodzi jeszze możliwośc czytania :) super !!!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...